Metody diagnostyki

Metody diagnostyki Medycyny Wschodniej

Jedną  zasadą , na których oparta jest diagnoza w Medycynie Wschodniej jest to , że każda pojedyncza część ciała odzwierciedla stan zdrowia. Ważnymi przykładami stosowania tej zasady są diagnozy z twarzy , języka i pulsu.

Twarz człowieka jest jedną z najważniejszych przykładów korespondencji pomiędzy częścią ciała , a jego całością. Gdyż stan twarzy odzwierciedla stan narządów wewnętrznych i ich aktywności. Tak samo diagnoza , po przez oględziny języka.

 

Diagnoza Języka Medycyna Wschodnia

 

Trzecią , najważniejszą formą diagnozy Medycyny Wschodniej jest diagnoza palpacyjna. Jest ona główną metodą diagnozy na Dalekim Wschodzie , stosowaną od tysięcy lat. Jest ona bardzo dokładną formą diagnostyczną , dlatego dla poprawnego i szczegółowego odczytu diagnozy trzeba mieć wiele lat doświadczenia za sobą. Diagnoza z pulsu jest ważna z dwóch powodów : po pierwsze , może dać bardzo szczegółowe informacje na temat stanu narządów wewnętrznych , a po drugie odzwierciedla cały kompleks Qi i krwi organizmu.

 

Diagnoza Pulsu Medycyna Wschodnia

 

Nasi lekarze z Dalekiego Wschodu mają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz szeroki zakres wiedzy diagnostycznej. Jeżeli mają Państwo pytania , prosimy serdecznie o kontakt.

 

Metody diagnostyki medycyna Wschodnia