Elektroakupunktura

Elektroakupunktura

Elektroakupunktura to technika akupunktury , która dopiero niedawno doszła do użytku. Niektórzy badacze uważają , że po raz pierwszy elektroakupunktura została użyta przez lekarzy we Włoszech i Francji już na początku 1800 roku. Inni przypisują swoje odkrycie Japońskim naukowcom w 1940 roku, którzy byli zainteresowani szybszą odbudową układu kostnego. Jeszcze inni twierdzą , że elektroakupunkturę opracowano w 1958 roku , gdzie Chińczycy rozpoczęli eksperymentowanie elektroakupunktury do łagodzenia bólu. W każdym razie , elektroakupunktura jest coraz bardziej popularną formą leczenia i jest używana przez lekarzy i akupunkturzystów na całym świecie w leczeniu gamy różnych schorzeń.

 

Elektroakupunktura Medycyna Wschodnia

 

Elektroakupunktura Warszawa

Jaka jest różnica między elektroakupunkturą a tradycyjną akupunkturą ?

Elektroakupunktura jest bardzo podobna do tradycyjnej akupunktury , gdzie te same punkty są stymulowane w trakcie leczenia. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej akupunktury , igły są wstawiane w określonych punktach ciała. Następnie igły są podłączone do urządzenia generującego ciągły impuls elektryczny za pomocą małych plików. Elektroakupunktura wykorzystuje dwie igły na raz , że impulsy mogą przechodzić z jednej do drugiej igły.  Zaletą elektroakupunktury jest to , że mogą ją stosować osoby , które mają lek przed igłami bądź niemożliwość nakłuwania tradycyjnymi igłami.

 

Elektroakupunktura

 

Elektroakupunktura Warszawa Centrum

Jakie kondycje może wyleczyć elektroakupunktura ?

Elektroakupunkturę uważa się za szczególnie użyteczną w warunkach , w których występuje gromadzenie się Qi , na przykład w objawach bólu przewlekłego lub w przypadkach , gdzie energia Qi jest trudna do stymulacji. Służy ona do uśmierzania bólu jak skurcze mięśni i w leczeniu zaburzeń neurologicznych . Również stosowana jest leczeniu stanów skóry , takich jak trądzik czy też porażeniach.

 

Elektroakupunktura Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przegrywanie Kaset