Medycyna Wschodnia

Medycyna Wschodnia

Medycyna Wschodnia liczy sobie kilka tysięcy lat , i jest ona jedną z najstarszych metod leczenia naszej ery. Główną zasadą medycyny Wschodniej jest leczenie człowieka , jako całości a nie tylko schorzenia. Leczenie objaw choroby , to tylko chwilowe wyciszenie patogenu , ale przyczyna choroby wciąż jest aktywna. Dlatego choroby nawracają. Medycyna Wschodnia skupia się na leczeniu całego ciała człowieka , gdyż choroba powstaje nie tylko z jednej przyczyny , ale jest ona utratą równowagi między narządami człowieka. Dysfunkcja jednego narządu automatycznie wpływa na drugi. Można powiedzieć , że medycyna Wschodnia jest oparta na fizyce. Przykładem są choroby serca , które zaliczają się według medycyny Wschodniej do chorób "gorących" . Według zasady fizyki ciepło zawsze idzie w górę , tak samo w większości objawem chorób serca są czerwone policzki , oczy i język. 

Medycyna Wschodnia to połączenie różnych rodzajów diagnozowania i leczenia , z wielu krajów Dalekiego Wschodu , które skupiają się na jednym - człowieku.

Nasz Gabinet Medycyny Wschodniej opiera się na podstawie nauk i metod leczenia człowieka , które liczą kilka tysięcy lat doświadczenia. Specjalizujemy się z dziedzin medycyny Mongolskiej , Chińskiej , Tybetańskiej oraz Japońskiej.

 

Medycyna Wschodnia Akupunktura Medycyna Mongolska Medycyna Chińska Medycyna Tybetańska

 

Medycyna Mongolska

Tradycyjna Medycyna Mongolska ma historię ponad 5000 lat i jest jednym z najcenniejszych dziedzictw mongolskich ludzi.

Najnowsze badania naszych historyków i archeologów wykazały , że na terenach Mongolii zamieszkiwali ludzie już 800 000 lat temu. Znany mongolski historyk S.Sukhbaatar odkrył , że starożytne państwa koczowników istniały przed imperium Hunów, którzy zostali uznani za pierwszy naród koczowniczy 2000 lat temu w Azji. Starożytne państwa to Akhiyan i Bidgood. Odkrycie istnienia tych państw rozszerzyła zakres naszych celów badawczych i na pewno wzbogaci historię rozwoju Tradycyjnej Medycyny Mongolskiej.

 

Medycyna Mongolska

 

Medycyna Tybetańska

System Medycyny Tybetańskiej jest jedną z najstarszych na świecie znanych tradycji medycznych. Jest ona integralną częścią kultury Tybetańskiej i została opracowana przez wiele wieków. Wierzymy , że pochodzenie Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej jest tak stare jak sama cywilizacja.

 

Medycyna Tybetańska Warszawa

 

Medycyna Chińska

Tradycyjna Medycyna Chińska liczy sobie 3000 lat, która stworzyła unikalny system diagnozowania i leczenia choroby. Podejście Medycyny Chińskiej zasadniczo różni się od Medycyny Zachodniej. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej zrozumienie ludzkiego ciała oparta jest na zrozumieniu wszechświata. Leczenie człowieka nie polega tylko na leczeniu objawów , ale na przyczynie choroby. Leczony jest człowiek w całości , nie tylko choroba.

 

Medycyna Chińska

 

Medycyna Japońska

Nasz Gabinet Medycyny Wschodniej specjalizuje się w Masażu Japońskim , który jest jednym z głównych metod leczenia manualnych w Japonii. Masaż ten polega na skorygowaniu kości miednicy oraz prawidłowym ustawieniu kręgosłupa , dzięki czemu prowadzi do zwalczania wielu chorób oraz dolegliwości. Więcej informacji na temat masażu Japońskiego znajdą Państwo w Menu Głównym.

 

Masaż Japoński Warszawa Masaż Wschodni