Akupresura

Akupresura

Używany przez tysiące lat na Dalekim Wschodzie , akupresurę stosuje się na tej samej zasadzie jak akupunkturę - do odnowy biologicznej , leczeniu choroby oraz relaksu. Czasami nazywany akupunkturą naciskową , akupresura jest traktowana jako akupunktura bez igieł. Siła ucisku i rodzaje stosowanych technik zależą od rodzaju choroby , indywidualnej wrażliwości chorego i miejsca położenia punktu. Dla akupresury nie ma żadnych przeciwwskazań.

 

Akupresura Warszawa

 

Akupresura Warszawa

Jak wygląda sesja akupresury ?

Praktycy akupresury wykorzystują swoje palce, dłonie , łokcie lub stopy do wywierania nacisku na wyznaczonych punktach wzdłuż meridianów ciała. Czasami akupresura obejmuje techniki rozciągania , dzięki którym korygujemy układ kostny , a także inne metody. Podczas sesji akupresury , pacjent leży na specjalnym stole do masażu bądź też specjalnym materacu. Praktykujący delikatnie naciska na punkty akupresury na ciele. Sesja trwa zazwyczaj około pół godziny , zależności od stanu pacjenta czas trwania może być dłuższy.

Celem akupresury jest przywrócenie zdrowia i równowagi organizmu. Akupresura nie tylko leczy ciało , ale także umysł , emocje i duszę.

 

Akupresura Medycyna Wschodnia

 

Akupresura Gabinet Medycyny Wschodniej Warszawa

W jakich przypadkach używamy akupresury ?

- Bóle kręgosłupa

- Bóle głowy w tym bóle migrenowe

- Bóle w odcinku szyjnym

- Zapalenie nerwu kulszowego

- Bóle stawów , blokady kostne

- Bóle pooperacyjne i zrosty

- Nerwica

- Blokady mięśniowe , bóle mięśni , napięcia mięśniowe

- Wspomaganie leczenia astmy i układu oddechowego

- Choroby układu pokarmowego

- Modelowanie sylwetki , redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

 

Akupresura Medycyna Wschodnia Akupunktura